Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 2 грудня 2021 о 19:37, Оновлено 2 грудня 2021 о 19:42

Історія розвитку школи

У Віньківцях на початку минулого століття діяла початкова школа з трирічним курсом навчання. У 1908 році її відвідували 81 хлопчик і 6 дівчаток (13,4 % загальної кількості дітей шкільного віку). Навчав їх один вчитель. У першу зміну він вів уроки у двох перших групах, після обіду – в третій, ввечері – у вечірньому класі. За цю виснажливу працю вчитель одержував всього 320 карбованців на рік. Місцева влада щороку організовувала спеціальний збір коштів серед населення на утримання школи, оскільки   земство виділяло на освіту лише 226 карбованців на рік. Навчання проводилося на російській мові. Один урок тривав цілий день. Учні вивчали Закон Божий. За порушення дисципліни їх жорстоко били.

В 1911 році побудували кам'яний будинок на дві класні кімнати, де розмістилось 4 класи. Дітей навчали два вчителя.

«До революції у Віньківцях була церковно-приходська школа», - писала місцева газета «Радянський патріот».

Свого часу були єврейська, польська і українська школи; діяла семирічна, яку об’єднали з середньою. Для цього використовувались майже 20 приміщень по всьому селищу.

А у 1934 році була побудована десятирічна школа. В 1940 році у Віньківцях була одна середня школа і дві неповних середніх школи. Тут працювало 50 вчителів, навчалось 1310 учнів.

Завершено перехід до загальної обов‘язкової середньої освіти у 1976 році. А вже наступного року учні перейшли на безплатне користування підручниками. Особлива увага приділялась трудовому навчанню, зміцненню матеріальної бази школи. Школа налічувала 15 приміщень, 80 грубок забезпечували тепло школярам у холодну пору.

Директором Віньковецької середньої школи  більше двох десятків років пропрацював О. С.Коцемір. Всі етапи формування і розвитку освіти у районі проходили за його участю.

У такому вигляді, якою школа є сьогодні, вона стала в 1985 році. Будівництво її розпочато за кошти колгоспу «Маяк», що мав мільйонні доходи, а завершено за рахунок державних асигнувань. Зводила навчальний заклад міжколгоспна будівельна організація за участю всіх жителів райцентру, учнів, учителів і вихователів.

У 1985 році О. С.Коцеміру вручають символічний ключ від красуні-школи. У школі сформований високоосвічений, дружний колектив.

У липні 1986 року було призначено на посаду директора і вчителя фізики Віньковецької середньої школи Богданова Івана Миколайовича. Досьогодні  він невтомний генератор творчих ідей і шляхів їх реалізації. З його ініціативи, поступово, крок за кроком, школа стала прогресивним навчальним закладом нового типу – Віньковецьким навчально-виховним комплексом у складі середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів та гімназії (рішення Віньковецької районної ради Хмельницької області від 20 лютого 2004 року № 11). Колектив НВК  було занесено на районну Дошку Пошани (2007 рік);  навчально-виховний комплекс визнано одним з кращих серед загальноосвітніх  закладів Хмельниччини (2013 рік). У 2019 році заклад освіти реорганізовано у Віньковецький ліцей.

Сьогодні Віньковецький ліцей є опорним закладом громади, який надає якісну освіту 700 учням.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.